Dubenský zpravodaj

čt11142019

Last updatest, 16 říj 2019 8pm

Fotoreportáže

Sport

Dění ve škole

Zajímavosti

Je u vás sportovní zápas? Jste svědkem autonehody? Je u vás zajímavá akce?
VOLEJTE, PIŠTE
774 842 054

Hasiči mají nový tablet s navigačním systémem

České Budějovice – Lépe komunikovat se svými profesionálními kolegy a rychleji dorazit na místo zásahu mohou jihočeští dobrovolní hasiči. Jednotce sboru dobrovolných hasičů v Dubném v tom bude pomáhat nový tablet s navigačním systémem.

V úterý Jihočeský kraj v čele s hejtmanem Mgr. Jiřím Zimolou předal dobrovolným hasičům komunikační techniku celkem za 4,5 milionu korun. Uvedenou sumu Jihočeský kraj získal od Nadace ČEZ.

Konkrétně dubenští hasiči dostali nový tablet Samsung Galaxy Tab 10.1 v bílé barvě s licencí na aplikaci Rescue Navigator pro navigaci k zásahu v hodnotě 11 178 Kč. Slavnostního předání se zúčastnila starostka obce Dubné Božena Kudláčková a starosta SDH Dubné Petr Liebl, který Dubenskému zpravodaji sdělil k čemu tablet hasiči využijí: "Tablet nám bude sloužit jako navigace, k rychlejší orientaci a určení místa požáru nebo jiné události. Informace o místě zásahu budou posílány do tabletu přímo ze střediska HZS ČB a lze s ním i dále komunikovat s informačním střediskem HZS a tom jestli vyjíždíme, v kolik jsme přijeli na místo zásahu a kdy jsme se vrátili na základnu a uvidíme v něm i pohyb všech jednotek, které jedou na zásah."

 

Kontakt na redakci: admin@dubenskyzpravodaj.cz nebo +420 774 842 054

Obec Dubné   obecní knihovna Dubné

Google+   Facebook   YouTube  WhatsApp

© 2015 - 2018 - Všechna práva vyhrazena - PHOTOTOM s.r.o.