Dubenský zpravodaj

ne06132021

Last updatepo, 07 čvn 2021 9pm

Křeni ZŠ Dubné se probojovali až do finále Mladého zachranáře

České Budějovice - Až do finálového boje se probojoval 5-ti členný tým mladých hasičů "Křeni ZŠ Dubné" v soutěži Mladý záchranář, hasičem v akci.

"V únoru jsem přihlásila děti do soutěže v kategorii 6. - 9. třída. Náš tým se jmenoval Křeni ZŠ Dubné. První kolo soutěže probíhalo 2 měsíce prostřednictvím facebooku, kdy jsme museli splnit celkem 8 obsáhlých úkolů. Skončili jme na 2. místě a tak jsme postoupili do dalšího kola, které se konalo přímo na stanici Hasičského záchranného sboru jihočeského kraje v ČB." Líčí průběh soutěže trenérka týmu Michaela Trinklová.

Děti se ve finálním kole staly součástí fiktivního zásahu hasičů, kde si prošli celým procesem práce hasiče, od nahlášení požáru na operačním středisku až po uhašení požáru a vyšetřování jeho příčiny. Plnily spoustu vědomostních úkolů, kde měly použít, vše co se naučily při zpracování úkolů prvního kola. Nakonec si hasiči připravili pro všechny ukázku hašení hořícího auta "Kobrou".

"Ve finálovém kole soutěže  jsme skončili na 5.místě a celá soutěž se nám moc líbila. Byla to zajímavá zkušenost a příští rok to určitě zkusíme znovu." Doplňuje ještě Michaela Trinklová.

Složení týmu na 1. fotografii, zleva: Veronika Cibranská,Miroslav Mádl, František Trinkl, Matěj Pešek a David Mádl.

Foto: Michaela Trinklová

 

Fotoreportáže

Sport

Zajímavosti

Informace z obecních úřadů

Dění ve škole

Potisk plecháčků se jménem

Kontakt na redakci: admin@dubenskyzpravodaj.cz nebo +420 774 842 054

Obec Dubné   obecní knihovna Dubné

Facebook   YouTube

© 2015 - 2021 - Všechna práva vyhrazena - PHOTOTOM s.r.o.

Obec Dubné není majitelem tohoto portálu a nijak nezodpovídá za jeho obsah